O JUST ask

JUST ask to platforma social shoppingu, czyli komunikacji, opinii, poleceń produktów/usług i wspomagania decyzji zakupowych. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany wiarygodnych opinii. Wierzymy, że jest to możliwe poprzez oparcie jej o sieć naszych znajomości.

Ile razy, gdy sprawdzałeś opinie o jakimś produkcie wątpiłeś w ich rzetelność? My niejednokrotnie. Nieuczciwe praktyki wypaczające opinie są w wielu serwisach na porządku dziennym, w efekcie czego znalezienie wiarygodnych informacji w sieci staje się coraz trudniejsze, a często wręcz niemożliwe. Większość z nas jest tego świadoma i nie ufamy anonimowym opiniom. JUST ask jest odpowiedzią na te bolączki.

Zarówno z naszych własnych doświadczeń, jak i z licznych badań wynika, że najchętniej polegamy na rekomendacjach znajomych. I na tym opiera się idea JUST ask. Jest to serwis oferujący wiarygodne opinie – wiarygodne bo oparte o nasze kręgi znajomych. W przeciwieństwie do obecnych rozwiązań, w JUST ask możesz widzieć tylko opinie swoich znajomych lub ich znajomych. Nie musisz ufać anonimom.

Kręgi znajomych to filary, na których bazują funkcje JUST ask. Te podstawowe najlepiej oddaje nasz slogan strategiczny „Pytaj, opiniuj, polecaj”:

  • PYTAJ - Przygotowujesz się do zakupu pralki czy smartfona, ale nie znalazłeś opinii o interesujących Cię modelach? Szukasz sprawdzonej ekipy remontowej w Łodzi, ale nikt ze znajomych nie podzielił się swoimi doświadczeniami? Głowa do góry, nic straconego. Opublikuj tzw. Apel z prośbą o opinie lub poradę Twoich znajomych i zbieraj opinie od osób, którym możesz zaufać.
  • OPINIUJ - Koniec z mozolnym przeszukiwaniem sieci i próbą odszyfrowania, którym opiniom możesz zaufać. W JUST ask jednym kliknięciem możesz spośród wszystkich opinii odfiltrować tylko te napisane przez Twoich bezpośrednich znajomych lub ich znajomych - zawsze jednak osób, które możesz zidentyfikować, a nie anonimowych internautów.
  • POLECAJ - Jesteś zadowolony z jakiegoś produktu lub usługi i chcesz go polecić znajomym? Napisz opinię i oznacz ją przyciskiem „Polecaj”, a zostanie ona specjalnie wyróżniona tak, aby wszyscy Twoi znajomi wiedzieli, o co chodzi. Razem ze swoimi kręgami znajomych twórz bazę informacji, z której będziecie wzajemnie korzystać.

To jednak tylko podstawowa część możliwości, jakie docelowo będzie oferować JUST ask. Postawiliśmy sobie ambitny cel zmiany dotychczasowego procesu zakupowego na taki, gdzie ciężar poszukiwania najlepszej oferty znika z barków konsumenta. W drugim kroku launchu JUST ask udostępnimy możliwość zakładania kont firmom. Poprzez założenie swojego profilu i podpięcie swojej oferty do bazy produktów/usług JUST ask otrzymają dostęp do osób, które już wyraziły zainteresowanie danym produktem (pytając o niego, dodając do Listy Życzeń itp.). Będzie to dla marek znaczna oszczędność zasobów przekazywanych dotąd na poszukiwanie i zachęcanie do zakupu potencjalnych Klientów. Z drugiej strony zaś konsument nie będzie musiał spędzać godzin wyszukując najlepszych ofert – wystarczy, że zaznaczy, czym jest zainteresowany, a marketerzy będą mogli przesyłać mu swoje oferty, z których to on wybierze najlepszą.