Baza wiarygodnych opinii

Idea serwisu wykiełkowała, kiedy po raz kolejny przygotowując się do większego zakupu (bodajże lodówki) zrobiliśmy reasearch w... gronie znajomych. Zauważyliśmy, że robimy tak za każdym razem, niejako z natury odrzucając porównywarki cen jako niewiarygodne. Stwierdziliśmy, że zdecydowanie brakuje serwisu, gdzie moglibyśmy znaleźć WIARYGODNE OPINIE - wiarygodne, bo OPARTE O NASZĄ SIEĆ ZNAJOMOŚCI. Doświadczenia nasze i naszych znajomych znalazły oparcie w licznych badaniach, wg których to właśnie na opiniach naszych znajomych polegamy najbardziej podejmując decyzje zakupowe:

JUST ask jest oparte o kręgi znajomych. Czym są kręgi znajomych? Najkrócej rzecz ujmując jest to sieć Twoich znajomości.

Podobnie jak w innych serwisach społecznościowych, tak i w JUST ask możesz odszukać swoich znajomych lub zaprosić ich do założenia konta w serwisie. Następnie, podczas poszukiwania informacji o produkcie, spośród wszystkich opinii możesz odfiltrować tylko te napisane przez Twoich bezpośrednich znajomych (1. krąg), ich znajomych (2. krąg) czy znajomych znajomych Twoich znajomych (3. krąg) - zawsze jednak osoby, które możesz zidentyfikować, a nie anonimów. Masz pewność, że nie są to internetowe trolle i ich opiniom możesz zaufać (na tyle, na ile ufasz znajomym J). Możesz również zweryfikować ich wiarygodność poprzez kontakt ze wspólnymi znajomymi czy też bezpośrednio skontaktować się z opiniodawcą, aby np. dopytać o jakieś szczegóły.

Każdy opiniodawca jest czytelnie oznaczony odpowiednią ikoną – zależnie od tego, do którego kręgu Twojej sieci znajomości należy:

Kręgi znajomych w JUST ask

Przeglądając bazę opinii widzisz, do którego kręgu przynależy opiniodawca. Co istotniejsze jednak, możesz również wybierać opinie, których kręgów znajomych chcesz zobaczyć – czy tylko bezpośrednich znajomych czy może jeszcze ich znajomych lub znajomych ich znajomych.

System kręgów znajomych gwarantuje Ci odpowiednią liczbę potencjalnych opiniodawców. Polacy średnio w mediach społecznościowych posiadają ok. 130 kontaktów (LINK). Zakładając jednak dla przykładu nawet tylko po 50 znajomych w naszej sieci znajomości, 2. krąg znajomości to już 2500 potencjalnych, wiarygodnych, identyfikowalnych opiniodawców, a 3. krąg znajomości to już 125 000!

Statystyki opinii w sieci znajomości